Teiksmainais Staburags

          Iespējams  2015. gada 29. un 30. augusta pārgājienu  "Teiksmainais Staburags" vairāki jaunieši atcerēsies, kā vienu no foršākajiem  pārgājieniem, kāds ir piedzīvots.

 

         Pirmās dienas maršruts sākās Aizkraukles vilciena stacijā. Nav noieti ne pirmie 14 km, kad esam 4 reizes vilkuši lietus mēteļus un atkal izģērbušies. Laika apstākļi mainās ļoti strauji. Tikai ap 20km iestājas pastāvīgs, saulains laiks.  Sākas pasakainā ceļa daļa. Līkloču lauku ceļi, meža ceļi, takas, brikšņi, lauki un paparžu biezokņi. Vērojams, ka sarežģitākā pārgājiena vidē dalībniekiem iemirdzas acis aizvien vairāk. Mežā šķērsojam kādu strautu, kur redzam senlaicīgu ūdenstrieci.

 

         Nonākam vietā, kur otrpus Daugavai slejas Kokneses pilsdrupas. Pusdienojam, peldamies, uzēdam turpat augošās plūmes, baudām zāli un vēju, kas nedaudz veldzē karstajā dienā. Ir jau arī mazliet somas piekrāmētas, jo pa ceļam veikals mums nav paredzēts. Seko Annas bērnu rotaļas citādākā interpretējuma. Draudzīgs noskaņojums. Apskatām Staburadzes piemiņas vietu. Iečukstam vēlēšanos Dieva ausī un tikai līdz ar nakts iestāšanos esam pievarējuši 38km un nonākuši naktsmājās. Svinīgi zvēram neizēst pa nakti saimniekiem ledusskapi un tiekam ļoti laipni uzņemti. Kāds apārstē tulznas, cits iekārto nakts vietu. Iekurinam ugunskuru. Pārāk liela lustēšanās pēc tik nogurdinošas dienas nav. Dodamies ātri pie miega.

 

           No rīta vingrošana Andrieva pavadībā. Citiem par izrunāšanos rīta vingrošana 2x. Pelde miglā, siltā Daugavas atecē. Sakopjam telpas un sēžamies kuģītī. Interesanta ekskursija pa Daugavu un šunakmens apskate. Pūš vējš. Kāds ieritinās segās, cits paslēpjas aizvējā. Neliels dancis uz klāja. Esam Kokneses pilsdrupās. Iemēģinām cirvju mešanu mērķī. Apskatām Koksnes baznīcu. Parunajamies ar mācītāju. Nodziedam dziesmu “Staburadze” un dodamies tālāk uz Likteņdārzu. Iestādam kopīgi kociņu, uzrakstām vēlējumu un nodziedam atkal nodziedam kādu dziesmu "Mūsu Latvija"

 

"Mums Latvija ir ticība, kas sauc

Vēl cīņā tos, kas mazdūšībā kauc.

Tā spēku noklīdušiem ceļiniekiem dod,

Jo tiem ir ceļš uz mājām jāatrod."

 

Pārgājiens ir beidzies, kad iekāpjam autobusā uz Rīgu un beidzot varam kartīgi atpūtināt nogurušās kājas. Tiekamies nākamajā pārgājienā!

 

Galerija

 

© 2016 by Augam Latvijai