Starpvalstu ekspedīcijceļojums uz Norvēģiju

 

 

       Ko nozīmē aktīvi iesaistīties Augam Latvijai kustībā?

 

       Tas nozīmē kopīgi pavadītu laiku plānojot, organizējot pasākumus un pienācīgi arī tos izbaudot. No dalībnieku puses pretim tiek saņemtas priekpilnas emocijas un aicinājumi ar steigu rīkot nākamos pasākumu. Kā atalgojums aktīvākajiem dalībniekiem 2016. g. marta beigās tiek izplānots brauciens uz Norvēģiju un nodibinās Augam Latvijai struktūrvienība “Ceļojumu birojs”.

 

        Viss sākās visai traki, jo slimo gan tie, kas grasās uz Norvēģiju braukt, gan arī tas, kas Norvēģijā gaida ciemiņus. Ceļojumam sākoties, visas kaites pēkšņi izzūd. Lai gan pavadām daudz laika mašīnā, tomēr ceļojuma laikā esam uzkāpuši 680m augstā kalnā, kur lejupceļš ved pa tūristu neskartu mežu un nākas rāpties pa klintīm un pa kokiem. Piedzīvojam nebijuši lētas konfektes un aizslēgtu armijas peldbaseinu, izklaidējamies armijas rotaļu laukumiņā, satiekamies ar pasaulē lielāko alni, izmisīgi meklējam gāzes uzpildes stacijas.

       Ložņājam pa kalnu upes akmeņiem. Izbaudām serpentīna ceļus, tuneļus un krasās sniega un bezsniega vides maiņas. Redzam pavisam nedaudz fjordus. Dodamies pārgājienā uz 24h diennaktī pieejamu kalnu māju. Taisām sniega kurpes. Kāpjam Skandināvijas augstākajā virsotnē (2469m), lejup iešana vairāk atgādina šļūkšanu no kalniņa. Izbaudām puteni. Atgriežoties nometnē kāpjam vēl vienā kalnā (978m). Saēdamies speķi. Izbaudām kārtējo kalna namiņu un vakariņas sveču, kamīna gaismā. Mācamies slēpot ar distanču slēpēm, un turam otru aiz kājām, lai izslāpušais biedrs varētu padzerties no kalnu upes, tajā neiekrītot.

 

         Iedvesmoti no piedzīvojumu pārbagātības, Augam Latvijai dalībnieki ar jaunām idejām atgriežas Latvijā un ķeras klāt pie to realizācijas.

 

Galerija

 

© 2016 by Augam Latvijai