Mēnesgaisma Mežā

         “Mēnesgaisma mežā”- skan romantiski. Tāds lūk nosaukums partizānu piemiņas pasākumam, kas norisinājās 13.-14.maijā. Kad ieradāmies notikuma vietā- no ceļa viegli noklīstošie Rīdzinieki, mums nekavējoties izsniedza lāpstas un sūtīja mežā iekšā. Tur sākam stādīt eglīšu mežu. Galvenais nosacījums  -  nelikt eglīti ar saknēm uz augšu, bet mēs pamanījāmies arī pārējo: izrakt, iestādīt, piespiest zemi un parunāties, kamēr Jānis staigāja riņķī vaktēdams vai visi zin, cik ir 2 metri (reti kurš zin). Darbu pabeidzām negaidīti ātri un vēl bija spēks ķerstīt vobuļus.

         Pēc smaga darba  - zupa. Zupa bija jāizpelnās no Zemessardzes vīriem- tā sākās ar ierindu un zupas ēšanas laiks bija strikti ierobežots. Pēc tam mēs uzcēlām teltis un sākām militārās spēlītes- šāvām mērķī un jaucām ārā zemessardzes ieročus. Viņi bija informēti.. Galu galā izrādījās, ka koku galotnēs karājoties labāk šauj meitenes. Granātu mešanā gan priekšgalā puiši.

        Seko stāstījumu par Kārlēnu- viena partizāna stāsts. Stāsts interesants, bet sals arī kodīgs, tādēļ, beidzoties lekcijai likās ka nakts būs nāvīgi salta, uzvillkām mugurā visu kas somās un devāmies pasākuma galvenajā daļā- nakts pārgājienā! Mēnesgaisma jau bija iestājusies. Gājām nepilnas stundas trīs, ceļš skaists, mežs draudzīgs. Katrs varēja brīvi izvēlēties savu tempu un sarunu biedrus, un izbaudīt naksnīgo mežu. Vienīgā problēma bija- ļoti silts ejot. :))) Iesoļojām arī frontes zonā un dabūjām apšaudi (visi izdzīvojuši!), apmaldījāmies purvā, un tomēr visi veiksmīgi izkļuvām arī no tā. Nakti pavadījām apsildāmās teltīs un no rīta baudījām rīta rosmi.

       Un tad- atklājām partizāniem pieminekli. Skaisti.

 

Video

Galerija

© 2016 by Augam Latvijai