Pārgājiens "Melturi - More - Sigulda"

Šis pārgājiens uzskatāms par kustības "Augam Latvijai" aizsācēju, bet par visu pēc kārtas.

 

        27. Jūlijs, vasaras karstākās dienas, dalībnieki autoostā ierodas jau manāmi iesvīduši. Apņēmības pilni 18 jaunieši dodas ceļā.Pārgājiens izvēršas ne tikai par nenormāli jautru piedzīvojumu, bet arī izglītojošu.  Pirmais pieturpunkts - Mežā brāļu bunkurs Amatas upes krastā. Interesantā eksursijā gids izrādija bunkuru un sniedza ieskatu par nacionālo partizānu dzīvi Latvijas mežos, slēpjoties un cīnoties par neatkarīgu Latvijas valsti.

        Dodamies tālāk pie Mores pagasta mājām “Veckatlāpi". Karstākajā vasaras dienā, ar kārtīgām paunām mugurā, katrs kilometrs liekas ar vien garāks un garāks. Pēc 26 km un pāris peldes pauzēm esam klāt. Nesakatoties uz dienas laikā uzkrāto nogurumu, Dace liek visus pie darba un jau pēc stundām divām kopīgi mielojamies par pašvārītu zupu. Liekamies nu uz dusu.

 

         Nākošais rīts sākas ar netālo Mores kauju muzja apmeklējumu. Interesants stāstījums par sīvākajām kaujām otrā pasaule kara laikā Latvijā, latviešu spēju cīnoties ar pretinieka pārsvaru.

Dodamies uz Siguldu, lai noslēgtu pārgājienu. Diena ir nemazāk karsta kā iepriekšējā, nogurums liek sevi manīt. Bet puiši paņem meiteņu somas, jautrās sarunās aizvadam atlikušos 18 km.

Vārdos nav aprakstāmas emocijas ar kurām tika pavadīts šis pārgājiens.

 

Iedvesmojušies jau držiumā top nākošais pārgājiens, un tiek likti pirmie pamati kustībai "Augam Latvijai".

 

Galerija

 

© 2016 by Augam Latvijai