Pārgājiens uz Ložmetējkalnu

        Šajās sniegainajās janvāra dienās kad sinoptiķi visā Latvijas teritorijā jau bija izziņojuši trauksmi sakarā ar vētras "Fēlikss" tuvošanos, Augam Latvijai devās ziemas pārgājienā, tādējādi godinot latviešu strēlniekus, kas piedalījušies un krituši Ziemassvētku kaujās, un apmeklējot kauju vietas.

 

Pārgājiens bija ne tikai vēstures iepazīšana, bet arī jautrs piedzīvojums, kas aizsākās sestdienas rītā ar autobusu no Rîgas dodoties uz Kalnciemu. Piestiprinām sarkanbaltsarkano karogu kātā un gājiens var sākties

Mūsu pirmās dienas mērķis ir Ziemassvētku kauju muzejs, kura teritorijā teltīs plānojam arî nakšņot. Dziedot un smejoties nemaz nepamanām, ka nedaudz vairāk kā 10 km noieti un esam jau muzeja teritorijā.

 

Pēc kaujas rekonstrukcijas ainas noskatīšanās pagūstam izspēlēt vēl nelielu savu kauju - pikošanos, un, kamēr vēl gaišs, dodamies celt teltis. Kamēr daļa no grupas dodas uz mežu pēc egļu zariem, ko izkārtot zem teltīm, lai nedaudz mazinātu aukstumu un mitrumu, pārējie sagatavo vietu mazajai telšu pilsētiņai nomīdot un pieblietējot sniegu, kā arī rosās ap ugunskura vietu. Ap šo laiku arî "Fēlikss" jau bija nedaudz pietuvojies, un, ja ar telšu uzsliešanu viss veicās raiti, tad ugunskurs ne par ko nevēlējās aizdegties

 

No rīta pamostoties pārsteidza visu pārējo pārgājiena biedru labais noskaņojums un smiekli. Rītu vēl papildus sākām ar lielisku kopîgu rīta rosmi, izstaipīšanos un izvingināšanos, kūleņu mešanu un sniegavīra velšanu. Mūsu sniegavīru nodēvējām par godu iepriekšējās dienas "draugam" - par Fēliksu.

Tik aizrautīgu un patiesi ieinteresētu gidu kâ Roberts Līnis, sen nebija nācies dzirdēt, tādēļ liels paldies par nelielo ieskatu Latvijas vēsturē!

 

         Atziņas un secinâjumi no šī pārgājiena  noteikti karam savi -  kāds noteikti domā, ka ziemas pārgājiena zupai produktus labāk laicīgi sagriezt jau mājās, kāds vairāk izvērtēs savu sagatavotību pārgājienam ņemot vērā attiecīgos laika apstākļus, bet kopumā noteikti varētu sacīt, ka pārgājiens bija ne tikai atpūta un lieliski kopā pavadīts laiks ar atsaucīgiem, jautriem un pozitīviem cilvēkiem, kuri mīl, un kuriem ir patiesi svarīga sava zeme, bet tai pat laikā sniedz arî diezgan daudz izglītojošas informâcijas par vēstures notikumiem  - vienmēr ir lietderīgi atsvaidzināt savas zināšanas un noteikti izdevās uzzināt arī ko jaunu. Un vienmēr atcerēsimies tos cilvēkus, kas krituši, lai mēs varētu dzīvot brīvā Latvijas valstī.

 

Galerija

© 2016 by Augam Latvijai